Dentysta Lublin - Usługi

Poniżej znajduje się lista bezpłatnych usług dentystycznych wykonywanych w gabinecie w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Są one dostępne dla dzieci i młodzieży do lat osiemnastu. Starsze osoby zapraszamy do zakładki "Cennik", gdzie znajduje się pełen zakres usług wraz z cenami.

Darmowe usługi dentystyczne w ramach kontraktu z NFZ:

Badanie jamy ustnej z instruktażem higieny

Badanie jamy ustnej z instruktażem higieny

Badanie pozwala stwierdzić ilość oraz rodzaj ubytków i zaplanować leczenie. Dodatkowe poinformowanie o sposobach utrzymywania higieny każdego Pacjenta w zależności od potrzeb jest bardzo ważne, ponieważ motywuje do zastosowania się do podanych przez dentystę zaleceń i pozwala zapobiegać następnym problemom z zębami.

Lakierowanie zębów

Lakierowanie zębów

Zapobiega powstawaniu próchnicy. Polega na pokryciu wszystkich powierzchni zębów bezbarwnym lakierem. Zabieg powinien być powtarzany co trzy miesiące.

Lakowanie zębów

Lakowanie zębów

Zapobiega powstawaniu próchnicy w bruzdach zębów. Polega na uszczelnieniu bruzd zębów trzonowych i przedtrzonowych płynnym kompozitem. Zabieg jest jednorazowy i stosowany u dzieci do lat 12.

Leczenie próchnicy

Leczenie próchnicy

Polega na mechanicznym opracowaniu ubytku i wypełnieniu go odpowiednim materiałem. Leczenie to może być przeprowadzone w znieczuleniu miejscowym, które jest bezpłatne.

Leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe

Sosuje się je w przypadku zapalenia miazgi zęba. Polega ono na uprzednim założeniu pasty do dewitalizacji miazgi (zatrucie zęba), następne usuwa się miazgę z kanałów i wypełnia odpowiednim materiałem. Zabieg może być również wykonany w znieczuleniu miejscowym.

Leczenie zgorzeli miazgi

Leczenie zgorzeli miazgi

Usunięcie martwej miazgi zęba i oczyszczeniu kanału. Często wymaga kilku wizyt podczas których następuje przemywanie kanału po czym następuje wypełnienie kanału.

Scaling

Scaling

Jest to usunięcie nagromadzonego kamienia z zębów. Zapobiega zapaleniom dziąseł co w konsekwencji może prowadzić do obnażenia szyjek zębowych i rozchwiania zębów. Przeprowadzany jest użądzeniem ultradźwiękowym.

Usuwanie zębów

Usuwanie zębów

Usuwanie zębów mlecznych i stałych w znieczuleniu miejscowym.